SFS fullmäktige 1996
Från SFS Wiki
(Skillnad mellan versioner)
Brother (Diskussion | bidrag) |
Petra H. (Diskussion | bidrag) (Ingen rangordning mellan v ordf. Sorterar i bokstavsordning.) |
||
Rad 5: | Rad 5: | ||
| plats = Ronneby | | plats = Ronneby | ||
| ordförande = Anders Ahlström, [[TLTH]] | | ordförande = Anders Ahlström, [[TLTH]] | ||
- | | vice1 = | + | | vice1 = Lena Augustinius |
- | | vice2 = | + | | vice2 = Samuel Engblom |
| innehåll = | | innehåll = | ||
Rad 12: | Rad 12: | ||
Valt presidium för verksamhetsåret 1996/97: | Valt presidium för verksamhetsåret 1996/97: | ||
* Ordförande: Anders Ahlström, [[TLTH]] | * Ordförande: Anders Ahlström, [[TLTH]] | ||
- | |||
* Vice ordförande: Lena Augustinius | * Vice ordförande: Lena Augustinius | ||
+ | * Vice ordförande: Samuel Engblom | ||
== Styrelseval == | == Styrelseval == |
Versionen från 1 oktober 2011 kl. 07.59
SFS Fullmäktige 1996 | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Värdkår | Blekinge studentkår | ||||||||||||||||||||||
Plats | Ronneby | ||||||||||||||||||||||
Tid | 2-5 maj | ||||||||||||||||||||||
Ordförande | Anders Ahlström, TLTH | ||||||||||||||||||||||
Vice ordförande | Lena Augustinius | ||||||||||||||||||||||
Vice ordförande | Samuel Engblom |
Innehåll |
Presidieval
Valt presidium för verksamhetsåret 1996/97:
- Ordförande: Anders Ahlström, TLTH
- Vice ordförande: Lena Augustinius
- Vice ordförande: Samuel Engblom
Styrelseval
Vald styrelse för verksamhetsåret 1996/97 (i bokstavsordning):
- Johan Ahlberg, SLUG
- Petra Andersson, Gefle studentkår
- Malin Björk, FFS
- Maria Blomqvist, Karlstad Studentkår
- Jakob Branting, Lunds studentkår
- Peter Edlund, SiV
- Anders Ekendahl, Karlstad Studentkår
- Weronica Fakelius, Studentkåren i Östersund
- Jenny Knuthammar, SUL
- Frida Lawenius, Lunds studentkår
- Agata Lucka, Uppsala studentkår
- Mattias Lönnqvist, LinTek
- Susanne Madsen, TLTH
- Fredrik Ouchterlony, Lunds naturvetarkår
- Annelie Persson, Lunds samhällsvetarkår
- Veronika Rundkvist, Chalmers studentkår
- Lotta Schön, Socialhögskolans studentkår i Lund
- Torkel Skoglösa, TLTH
- Helena Söderlind, Lärarhögskolans studentkår i Stockholm
- Helen Åhsberg, Tekniska Högskolans Studentkår
Valberedning
Vald valberedning för verksamhetsåret 1996/97 (i bokstavsordning):
- Ordförande: Helena Risinggård
- Anna Grauers, TLTH, suppleant
- Kerstin Ludvigson, Chalmers studentkår suppleant
- Ebba Jansson, vice ordförande
- Madeleine Eriksson, suppleant
- Frans af Schmidt, Studentkåren i Växjö, suppleant
- Andreas Borgegård, Uppsala studentkår
- Elisabet Sandberg, suppleant
- Maria Åhlander, Uppsala studentkår, suppleant
- Roger Eriksson
- Viktoria Bäckmark, suppleant
- Jeanette Vinterling, suppleant
- Magnus Gustafsson
- Fredrik Andersson, Studentkåren i Östersund, suppleant
- Daniel Svanström, Gefle studentkår, suppleant
- Charlotte Hasth, Lunds studentkår
- Magdalena Godzwon, Lunds studentkår, suppleant
- Cecilia Rangvin, Lunds studentkår, suppleant
- Terje Johnsson, Teknologkåren i Luleå
- Magnus Anderlund, Tekniska Högskolans Studentkår, suppleant
- Mika Perälä, LinTek, suppleant
- Susanne Lindberg
- Björn Andersson, Uppsala studentkår, suppleant
- Marlene Svensson, suppleant
- Helene Lindstrand
- Sophie Sjöquist, Lärarhögskolans studentkår i Stockholms, suppleant
- Johan Grufman, Blekinge studentkår, suppleant
- Anna Martins
- Magnus Nilsson, FFS
- Ola Carlsson, SIFS-GU, suppleant
- Carolina Gryth, suppleant
- Martin Palmé, Lunds studentkår
- Sara Kjellberg, Lunds studentkår, suppleant
- Jesper Enbom, Umeå studentkår, suppleant
- Mattias Persson, Lunds humanistkår
- Johan Lindgren, Lunds samhällsvetarkår, suppleant
- Patrik Honeth, suppleant
Verksamhetsrevisorer
Valda verksamhetsrevisorer för verksamhetsåret 1996/97:
- Patrik Byhmer
- Stefan Hollmark, suppleant
- Jennie Jansson
- Jeanette Forss, suppleant
- Marlene Svensson
- Per Wretman, Studentkåren vid Universitetet i Linköping, suppleant
|