SFS fullmäktige 1984
Från SFS Wiki
SFS Fullmäktige 1984 | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plats | Södertälje | ||||||||||||||||||||||
Tid | 11-13 maj | ||||||||||||||||||||||
Ordförande | Ingvar Svanberg | ||||||||||||||||||||||
Vice ordförande | Mats Alendal | ||||||||||||||||||||||
Vice ordförande | Jösta Cleasson |
Innehåll |
Presidieval
Valt presidium för verksamhetsåret 1984/85:
- Ordförande: Per Arvidsson, Lunds studentkår
- Vice ordförande: Thomas Persson, EGUM
- Vice ordförande: Per-Ola Olsson, Lunds studentkår
Styrelseval
Vald styrelse för verksamhetsåret 1984/85 (i bokstavsordning):
- Lars Ahlgren, LinTek
- Per-Erik Berglund, Sylvia
- Lisette Boman, LhL
- Peter Christensen, Studentkåren i Växjö
- Rolf Gulliksen, Uppsala studentkår
- Helena Hoffman, SSGS
- Anders Håkansson, Lunds studentkår
- Peter Jacobsson, Chalmers studentkår
- Anna Karlsson, F/B
- Anette Karlsson, Örebro studentkår
- Ann-Britt Larot, LhM
- Lena Larsson, FFS
- Lars Niklasson, Uppsala studentkår
- Peter Olsson, Lunds studentkår
- Christian Priemel, Umeå studentkår
- Magnus Ramberg, Lunds studentkår
- Charlotte Svensson, Lunds studentkår
- Ulla Thorwaldson, Umeå studentkår
- Christina Uddbäck, SMUL
- Björn Winberg, TLTH
Valberedning
Vald valberedning för verksamhetsåret 1984/85 (i bokstavsordning):
- Anders Veborg, LhM, ordförande
- Per Stegfeldt, Studentkåren Gävle/Sandviken, suppleant
- Håkan Carlsson, PUS, suppleant
- Mikael Wolf, Uppsala studentkår, vice ordförande
- Tord Jonsson, Uppsala studentkår, suppleant
- Eva Andersson, Örebro studentkår, ordinarie
- Stig-Olov Blixt, Karlstad Studentkår, suppleant
- Stefan Ahlfors, Karlstad Studentkår, suppleant
- Arne Berge, Lunds studentkår, ordinarie
- Ingela Nilsson, Lunds studentkår, suppleant
- Christina Petterson, Lunds studentkår, suppleant
- Staffan Björk, FFS, ordinarie
- Charles-Johan Fox, LinTek, ordinarie
- Mats Engwall, Tekniska Högskolans Studentkår, suppleant
- Helena Fall, Chalmers studentkår, suppleant
- Rolf Gulliksen, Uppsala studentkår, ordinarie
- Birgitta Arvidsson, Uppsala studentkår, suppleant
- Peter Sörman, Uppsala studentkår, suppleant
- Karin Jonsson, LHS, ordinarie
- Mårten Lundgren, Umeå studentkår, ordinarie
- Magnus Ramberg, Lunds studentkår, ordinarie
- Marie Wärn, Lunds studentkår, suppleant
- Ingela Nilsson, Lunds studentkår, suppleant
- Henrik Tjernberg, Tekniska Högskolans Studentkår, ordinarie
- Lars Niklasson, Uppsala studentkår, suppleant
- Mats Helmfrid, Lunds studentkår, suppleant
- Ingrid Wetterqvist, Uppsala studentkår, ordinarie
- Kay Svensson, Uppsala studentkår, suppleant
- Anders Bengtsson, Uppsala studentkår, suppleant
- Birgitta Åhsberg, LATS, ordinarie
- Maria Månsson, SSGI studentförening, suppleant
- Christina Lind, OFG, suppleant
Verksamhetsrevisorer
Valda verksamhetsrevisorer för verksamhetsåret 1984/85
- Östen Geavert, ordinarie
- Per Ola Borggren, suppleant
- Lars Joakim Lundqvist, ordinarie
- Christina Grenabo, suppleant
|