SFS fullmäktige 1997
Från SFS Wiki
SFS Fullmäktige 1997 | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Värdkår | Gefle studentkår | ||||||||||||||||||||||
Plats | Gävle | ||||||||||||||||||||||
Tid | 24-27 april 1997 | ||||||||||||||||||||||
Ordförande | Anders Ahlström | ||||||||||||||||||||||
Vice ordförande | Lena Augustinius | ||||||||||||||||||||||
Vice ordförande | Samuel Engblom |
Innehåll |
Presidieval
Valt presidium för verksamhetsåret 1997/98:
- Ordförande: Veronika Rundqvist, Chalmers studentkår
- Vice ordförande: Sara Winnfors, FFS
- Vice ordförande: Helena Kaså, Jönköpings studentkår
Styrelseval
Vald styrelse för verksamhetsåret 1997/98 (i bokstavsordning):
- Maria Andrée, StuFF
- Maria Blomqvist, Karlstad Studentkår
- Jacob Branting
- Christer Carlson, Örebro studentkår
- Anna Carlsson, Studentkåren i Kalmar
- Daniel Carlsson, Studentkåren i Sundsvall
- Eva Gunnarsson, Lunds naturvetarkår
- Daniel Jonegård, LäS
- Örjan Lidberg, Studentkåren i Sundsvall
- Anna Martins
- Peter Nordstrand, FFS
- Claes Nyberg, Tekniska Högskolans Studentkår
- Per Olofsson, Teknologkåren i Luleå
- Mika Perälä, LinTek
- Rikard Stymne, TLTH
- Helena Söderlind, Lärarhögskolans i Stockholm studentkår
- Katja Wibell, Lunds humanistkår
- Catharina Wikehult, SLUG
- Helene Åhsberg
- Göran Åkesson, Kristianstads studentkår
Valberedning
Vald valberedning för verksamhetsåret 1997/98 (i bokstavsordning):
- Peter Edlund, Studentkåren i Växjö, ordförande
- Susanne Olsson, Studentkåren i Växjö, suppleant
- Caroline Näri, suppleant
- Lena Augustinius, ordinarie
- Roger Larsson, Jönköpings studentkår, ordinarie
- Johanna Berggren, Studentkåren i Sundsvall, suppleant
- Sarah Eriksson, Studentkåren i Sundsvall, suppleant
- Robert Samuelsson, Kristianstads studentkår, ordinarie
- Erik Fahlén, suppleant
- Peter Sigfridsson, Ekonomkåren i Luleå, suppleant
- Roger Eriksson, ordinarie
- Jenny Knuthammar, Studentkåren vid Universitetet i Linköping, suppleant
- Lena Miranda, StuFF, suppleant
- Magnus Nilsson, FFS
- Emma Dahlén, SIFS-GU, ordinarie
- Klas Brynte, Örebro studentkår, ordinarie
- Ulrika Nordqvist, Örebro studentkår, suppleant
- Maria Blomqvist, Karlstad Studentkår, suppleant
- Susanne Madsen, TLTH, ordinarie
- Torkel Skoglösa, TLTH, suppleant
- Anna Engström, Chalmers studentkår, suppleant
- Patrik Lindelöf, Tekniska Högskolans Studentkår, ordinarie
- Rikard Bergh von Linde, Tekniska Högskolans Studentkår, suppleant
- Rikard Sörman, Teknologkåren i Luleå, suppleant
- Per-Rune Karlsson, Ultuna studentkår, ordinarie
- Karolina Svensson, Farmacevtiska studentkåren, suppleant
- Jenny Ennerdahl, Veterinärmedicinska föreningen, suppleant
- Cecilia Ryberg, Lunds humanistkår, ordinarie
- Maria Andersson, Lunds socialhögskolas studentkår, suppleant
- Jessica Ademark, Lunds naturvetarkår, suppleant
- Ellen Fall, Lunds humanistkår, ordinarie
- Louise Callmer, Lunds humanistkår, suppleant
- Fredrik Ouchterlony, Lunds naturvetarkår, suppleant
Verksamhetsrevisorer
Valda verksamhetsrevisorer för verksamhetsåret 1997/98:
- Jennie Jansson, sammankallande
- Martin Palmé, FFS, suppleant
- Anders Ekendahl, Karlstad Studentkår, ordinarie
- Anders Malmgren, suppleant
- Per Wretman, Studentkåren vid Universitetet i Linköping, ordinarie
- Helena Risinggård, suppleant
|